• Skip to the content

 • „Jisté je jen mlčení. Cokoli jiného je odvaha.“
  Emmanuel Le Roy Ladurie

  Možná hledáte poznání. Možná přicházíte spíš kvůli zamyšlení nebo za krásou slova či obrazu. Možná vás zajímají náboženství a vzrušující věda, která se jim věnuje. Možná chcete efektivněji pracovat s počítačem nebo studujete jazyky – ty živé, každodenně používané, i ty mrtvé, které dnes umí jen málokdo, ale jsou klíčem k základům světových kultur. Možná se rádi ohlížíte do minulosti a hledáte v ní dávné ozvěny, které jsou sice neužitečné, ale zato staré a tak nějak vzácné.

  Možná se víc než o hlubiny času zajímáte o hlubiny lidské duše a o příběhy, které o duši vypráví hlubinná psychologie. Možná hledáte jiný svět a jiný čas a vydáte se do tajemné říše literatury fantasy a Dračího doupěte. Možná se občas rádi podíváte na obrázky a fotky, poslechnete si trochu hudby nebo se na chvíli začtete do poezie. Možná pátráte v dějinách filosofie po odpovědích na otázky, na které jednoduše odpovědět nelze.

  Možná chcete hned vidět všechno, co vám tyto stránky nabízejí, možná nespěcháte a nejdřív si třeba přečtete něco o stránkách samotných nebo o jejich autorovi. Možná odsud bez zaujetí odejdete. Možná se budete vracet.

  Volba je na vás.

  Novinky

  David Zbíral, Největší hereze - obálkaV nakladatelství Argo mi vyšla dlouho připravovaná kniha Největší hereze: Dualismus, učenecká vyprávění o katarství a budování křesťanské Evropy (více o knize). Zakoupit si ji můžete například v internetovém knihkupectví Kosmas. Je výsledkem mnohaleté práce na tématu katarů a dal jsem si na ní záležet – doporučuji!