• Přeskočit na obsah

  • Narodil jsem se 23. července 1980. V letech 2000-2005 jsem vystudoval religionistiku a francouzský jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, posléze jsem tam v roce 2008 úspěšně ukončil doktorské studium religionistiky. V současné době učím na tamním Ústavu religionistiky.

    Co mě zajímá, je z velké části zřejmé z těchto stránek: religionistika (teorie a metodologie, katarství, bogomilství, konstrukce ortodoxie a hereze ve středověku, jihofrancouzské a italské inkviziční registry z 13.-14. století, svatost a autorita ve středověkém křesťanství, středověké křesťanství vůbec), románská jazykověda (stará okcitánština aj.), počítačová lexikografie na základě značkovacích jazyků (kromě jiného lexikografické zpracovávání textů starookcitánské náboženské prózy a latinských inkvizičních registrů, viz stránku slovníků) a mnoho dalšího. Ledacos uvádí odborný životopis.

    V oblasti fantasy mě pár lidí zná díky účasti v soutěžích O železnou rukavici lorda Trollslayera a O spár Zlatého draka. Některé mé povídky vyšly v časopise Dech draka, jednotlivých ročnících sborníku Drakobijci i jinde; většinu těch publikovaných najdete v nejnovějších verzích na stránce Fantasy (pokud se do některé zaberete, přeji příjemnou četbu, moje nejoblíbenější je asi povídka Ledový tanec). Souhrnná bibliografie se dá najít pod kapitolou „Zbíral David“ v bibliografii (natažení chvíli trvá); pokud vás zajímají jen odborné práce, najdete je pohodlněji v odborném životopise. Několik let jsem hrál ve folkové skupině Morion a psal pro ni texty (vyšlo nám minialbum Modravé hory; jedna skladba je jako ukázka ve formátu MP3 ke stažení ze stránky Hudba). Průřez mými básnickými hříšky představuje malá sbírka Cesta do tiché země. Pár výtvarných pokusů (které sem dávám jen pro doplnění, za moc nestojí) najdete mezi obrázky, nenechte si také ujít fotky.

    Mezi mé oblíbené autory patří J. R. R. Tolkien (Silmarillion) a Robert Holdstock, z českých prací bych jmenoval Stín modrého býka od Leonarda Medka a Františky Vrbenské a povídky Dračí hvězda a Tanči mezi vločkami! od Pavla Renčína nebo Dlouhé noci od Alexandra Kazdy. Ze svých oblíbených filmů bych jmenoval Pána prstenů I. – Společenstvo Prstenu (několik úvah, opravené titulky), Posledního Mohykána (zpracování z 90. let 20. stol.) a Pannu a netvora (zpracování Juraje Herze). Mám rád uměřenost, řád a jihovýchodní vítr.

    A to už je opravdu vše, co tu na sebe prozradím.